LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Naujienos
Seime atidaryta paroda „Dainų šventei 100. Veidai”
2024-04-12

 

Balandžio 11 d. Seimo Vitražo galerijoje atidaryta nuotraukų paroda „Dainų šventei 100. Veidai”. Renginyje sveikinimo žodį tarė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielson, Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Dainų šventės direktorius Saulius Liausa, Dainų šventės komunikacijos vadovė Ieva Krivickaitė.

Parodos atidarymą lydėjo kanklininkių Rūtos Budrytės, Ūlos Paliokaitės ir dūdmaišininko Vytauto Linkevičiaus atliekamos melodijos bei skambios choro „Sonoros“ dainos.

Iš parodos „Dainų šventei 100. Veidai” nuotraukų žvelgia šimtmečio žmonės – išdidūs, kūrybiški, iš kartos į kartą perduodantys tai, kas svarbiausia. Jie mums neša žinią apie nenutrūkstamą gyvybę, kurios neįmanoma nei užgniaužti, nei pamiršti, nes ji yra viena, bet mūsų visų. Tai gyvastis, kuri per amžius tęsiasi – iš žmogaus į žmogų, iš atminties – į ateitį, iš namų – į pasaulį, iš kalbos – į dainą, iš 1924-ųjų – į 2024-uosius.

Parodoje panaudotos Ramūno Virkučio, Martyno Vidzbelio, Artūro Moisiejenko, Juozo Siruso, Martyno Siruso, Monos Avik, Lietuvos centrinio valstybės archyvo ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro archyvo nuotraukos. 2124 m. Dainų šventės dirbtiniu intelektu sugeneruotos nuotraukos autorius Paulius Gvildys.

Paroda Seime eksponuojama balandžio 4 – gegužės 10 dienomis. Parodą lankytojai gali apžiūrėti penktadieniais nuo 11 iki 15 val. Seime rengiamomis atvirų durų valandomis.

Justino Auškelio nuotraukos