Pagrindinė svetainė

Barboros Radvilaitės g. 8, 01124 Vilnius
Tel.: +370 5 261 1190, 261 2540
Faks. +370 5 261 2607
El. p. lnkc@lnkc.lt

Naujienos
Nacionalinis jaunimo choras kviečia į nemokamus koncertus Pasvalyje ir Pakruojyje
2023-12-01

 

Kūrybinė laboratorija „Nacionalinis jaunimo choras“, skirta jauniesiems chorų ir vokalinių ansamblių vadovams, gruodžio 8–10 d. viešės Pasvalyje. Tai bus jau penktoji – paskutinė kūrybinės laboratorijos sesija. Nuo rugsėjo laboratorijos dalyviai, vadovaujami choro meno vadovo Povilo Vanžodžio, gludino repertuarą, sėmėsi gerųjų patirčių ir idėjų iš užsienio lektorių Tomo Johnsono (Belgija), Astridos Vang-Pedersen (Danija) ir Merzi Rajalos (Suomija). Jaunieji chorų ir vokalinių ansamblių vadovai aplankė Palangą, Molėtus, Birštoną ir Jurbarką. Kiekvienoje kūrybinės laboratorijos sesijoje su choru dirbo vis kitas užsienio lektorius, supažindinęs dalyvius su inovatyviomis ir aktualiomis temomis, papildęs koncerto repertuarą naujais choreografijos ir vizualizacijos aspektais.

Nacionalinis jaunimo choras Šiaurės Lietuvos krašto žmonėms suteiks galimybę išgirsti kūrybinės laboratorijos dalyvių darbo su lektoriais ir choro meno vadovu P. Vanžodžiu rezultatus.

Gruodžio 9 d. 19 val. koncertas vyks Pasvalio muzikos mokyklos koncertų salėje, gruodžio 10 d. 15 val. – Pakruojo sinagogoje. Teatralizuotoje koncerto programoje skambės lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai, paliečiantys gamtos, stichijų ir klimato kaitos temas.

Renginiai nemokami.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamos kūrybinės laboratorijos „Nacionalinis jaunimo choras“ tikslas – muzikinį išsilavinimą turintiems, neseniai su choru, vokaliniu ansambliu dirbti pradėjusiems ar kolektyvą burti ketinantiems kultūros centrų darbuotojams suteikti kompetencijas, kurias ateityje jie galėtų pritaikyti dirbdami su kultūros centrų meno kolektyvais.

Projekto partneriai: Pasvalio kultūros centras, Pasvalio muzikos mokykla, Pakruojo sinagoga ir Pakruojo kultūros centras.