LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Naujienos
Rudenėjančią Lietuvą įsuks tradicinių šokių akcija „Visa Lietuva šoka“
2023-09-15

 

 

Aštuntus metus skaičiuojanti etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“, kasmet rudenį suburianti tūkstančius tradicinio šokio mėgėjų, šiemet vėl visus kviečia bendrai vakaronei. Liaudies šokių mokantis ir juos šokti drauge kviečiantis renginys suteiks daug smagių emocijų, judėjimo džiaugsmo, kartu progą pabendrauti, pažinti tautos kultūrą, tradicijas.

Rugsėjo 15 d. Lietuva pavirs didžiausia tradicinių šokių aikštele – atviros šokių šventės suksis šalies miestų ir miestelių aikštėse, kiemuose ir kitose visuomenei atvirose erdvėse. Atėjusieji bus kviečiami šokti visų Lietuvos regionų – aukštaičių, dzūkų, sūduvių, žemaičių ir Mažosios Lietuvos – šokių.

Didesni akcijos renginiai vyks Nepriklausomybės aikštėje Kaune, Prisikėlimo aikštėje Šiauliuose, Laisvės aikštėje Panevėžyje, Poezijos parke Marijampolėje, Rotušės aikštėje Kretingoje, prie Kurhauzo koncertų salės Palangoje, Biržų kultūros centro kiemelyje, Ylakių miestelio skvere bei kituose miestuose ar miesteliuose. Itin išsiskiria Šiaulių r. savivaldybė, organizuojanti net aštuonis renginius, ir Jonavos savivaldybė, prieš akciją rengianti gausius mokymus vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems, kad visi pramoktų šokių ir gerai jaustųsi akcijos metu.

Sostinės gyventojus ir miesto svečius akcija pakvies į Vinco Kudirkos aikštę – renginys tradiciškai įsilies į Tautų mugę. Akcijos „Visa Lietuva šoka“ dalyvius šokdins Vilniaus folkloro ansambliai „Virvytė“, „Poringės“, „Radasta“, „Reketukas“, „Jorė“, „Nalšia“ ir instrumentinio folkloro grupė „Vydraga“. Renginio pradžia 18 val.

Nuo 2015 m. rengiama akcija „Visa Lietuva šoka“ sulaukia didelio visuomenės dėmesio. Prie idėjos įgyvendinimo prisideda daugybė šalies įstaigų, bendruomenių, mėgėjų meno kolektyvų iš bemaž visų Lietuvos savivaldybių, taip pat užsienio lietuviai iš Jungtinės Karalystės, Velso, Vokietijos, Norvegijos, dalyvauja ir lopšelių-darželių bei mokyklų ugdytiniai. Renginį organizuojančio Lietuvos nacionalinio kultūros centro duomenimis, kasmet vyksta per 100 šokių švenčių, į jas kultūros ir švietimo specialistai bei tradicinio šokio entuziastai suburia apie 20 tūkst. dalyvių ir stebėtojų. Tradicinių šokių akcija paremta unikaliomis mūsų muzikinio, dainuojamojo ir šokamojo folkloro tradicijomis, atsiskleidžiančiomis ir Lietuvos dainų šventėje.

2023 m. akcijos „Visa Lietuva šoka“ renginiai

 

   
     

--